Заходи до дня водно-болотних угідь
Відзначення Всесвітнього дня водно-болотних угідь
Конвенція про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовища існування водоплавних птахів (відома під назвою «Рамсарська конвенція» за назвою міста заснування - Рамсар, що в Ірані) розпочала свій відлік 2 лютого 1971 року. Відтепер 2 лютого відзначається Всесвітній день водно-болотних угідь. У цьому році тема заходу: «Водно-болотні угіддя для нашого майбутнього - стале джерело засобів для існування» підкреслює важливість водно-болотних угідь як джерела основних засобів для існування та забезпечення добробуту людей.
Україна поновила своє членство у 1996 році та входить в число 169 країн-Договірних Сторін Конвенції.
Згідно зі статтею 1 Рамсарської конвенції під водно-болотними угіддями розуміють райони маршів, боліт, драговин, торфовищ або водойм - природних або штучних, постійних або тимчасових, стоячих або проточних, прісних, солонкуватих або солоних, включаючи морські акваторії, глибина яких не перевищує шість метрів. Для визначення угідь, які можуть бути заявлені до спеціального Переліку водно-болотних угідь міжнародного значення, розроблені критерії, серед яких: типовість та унікальність екосистем для біогеографічного регіону, цінність угіддя для підтримання біологічного різноманіття регіону, існування ендемічних, рідкісних і зникаючих видів рослин і тварин, місце регулярного перебування понад 20 тис. водних птахів, або важливе місце для нересту, нагулу і зимівлі місцевих видів риб тощо.
З метою формування екологічної свідомості підростаючої молоді, усвідомлення важливості та необхідності охорони природних ресурсів рідного краю педагогічні працівники комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради 2 лютого провели ряд тематичних заходів.
В гуртках Центру було проведено бесіди, екологічні хвилинки, заняття за темою: «Водно-болотні угіддя для нашого майбутнього», «Водно-болотне угіддя - стале джерело засобів для існування». Організовано екскурсії до водно-болотних угідь (прибережних угідь річки Дніпро, малих рік Кошової, Вірьовчиної). Під час екскурсій гуртківці збирали матеріал для участі в конкурсі малюнків, поробок та фотографій «Водно-болотні угіддя Херсонщини: краса та користь».
За результатами проведених заходів та за підсумками конкурсу на базі Центру організовано виставку малюнків, фотографій. За даною темою продовжує роботу відеолекторій.