Вивчаємо птахів «Асканії-Нова»
З метою участі у Міжнародних днях спостереження за птахами Euro Birdwatch, знайомства з діяльністю Біосферного заповідника “Асканія-Нова” ім. Ф.Е. Фальц-Фейна у справі охорони та вивчення міграції птахів 27 вересня 2014 року на базі Національного біосферного заповідника "Асканія-Нова" проведено наукову експедицію для 40 юннатів Центру.
Ми дуже вдячні співробітникам заповідника, які допомагали вивчати птахів: Мезінову Олександру Сергійовичу, завідувач лабораторією збереження різноманіття диких тварин біосферного заповідника «Асканія-Нова» ім. Ф.Е. Фальц-Фейна, Чорнобаєвій Ользі Леонідівні, екскурсоводу. Свої дослідження діти розпочали в орнітопарку, що розмішений поблизу ставків з протоками та острівцями. В орнітопарку нараховують більш ніж 60 різновидів птахів — лебеді, фазани, качки, лелеки, гуси єгипетські та індійські, страуси. Зграї гусей, лебедів охоче підходили, підпливали до дітей та пригощалися хлібом, прямо з рук.
Продовження знайомства з орнітофауною заповідника відбулося на зміїній гірці, де розташований будиночок орнітолога. Тут за допомогою професійної оптики діти спостерігали за пернатими мешканцями Великого Чапельського поду. До речі, наразі на нагулі на території «Асканії-Нова» перебуває більше 12 тис. особин журавля сірого, шляхетного птаха, занесеного до Червоної книги України.
І як завжди, всі отримали незабутні враження від чарівної «Асканії».
Завідувач методичним відділом КЗ«ЦЕНТУМ»ХОР Мудрак Т.О.