Новини
19.04.2022
підсумки
Підведені підсумки обласної акції "Допоможемо зимуючим птахам 2022" З підсумковим наказом можна ознайомитися за посиланням:   https://junnat.kherson.ua/opomozhemo-zimuyuchim-ptaham-2022.htm
15.03.2022
Проведення наради он-лайн
Нарада КЗ «ЦЕНТУМ» ХОР 15 березня 2022 року відбулася нарада співробітників комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ...
Документи > Плани > План на 2017 рік

 

ПОГОДЖЕНО:

Начальник управління освіти, науки та молоді Херсонської обласної державної адміністрації

 

_____________ Є.А. Криницький

 

ЗАТВЕРДЖЕНО:

Директор комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради

____________________ Е.В. Вітренко


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПЛАН

роботи комунального закладу

«Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді»

 Херсонської обласної ради

на 2017 рік

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розглянуто та схвалено педрадою від "___" грудня 2016 року

Протокол № ___

 

 

 

 

 

 

 

м. Херсон


 

ВСТУП

 

Діяльність комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради (далі КЗ «ЦЕНТУМ» ХОР, Центр) у 2016 році була направлена на удосконалення позашкільної освіти з еколого-натуралістичного спрямування в області, на виконання Законів України: «Про освіту», «Про позашкільну освіту».

Педагогічний колектив Центру впроваджував у навчальний процес різноманітні форми і методи навчання і виховання, індивідуального розвитку вихованців.

         У 2016 році, за результатами проведення атестаційної експертизи, КЗ «ЦЕНТУМ» ХОР визнано атестованим (наказ УОН ОДА від 09.06.2016 р. № 176).

На базі закладу продовжується проведення дослідно-експериментальної роботи за темою «Екологізація дослідницької діяльності учнівської молоді у взаємодії позашкільного навчального закладу із об′єктами природно-заповідного фонду».

Згідно з планом експерименту складено навчальну програму гуртка «Дослідники заповідних стежок Херсонщини»; витримана процедура погодження та затвердження програми відповідно до рекомендацій МОН.

У грудні 2016 року на засіданні комісії з питань інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи з проблем виховання, розвитку дітей та учнівської молоді у загальноосвітніх навчальних закладах Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України, складено звіт про завершення ІІ (концептуально-діагностичного) етапу дослідно-експериментальної роботи на базі Центру.

Проведено два засідання координаційно-методичних рад з еколого-натуралістичної освіти і виховання за темами:

- «Експериментально-дослідницька робота як вектор позашкільного закладу (на прикладі КЗ «ЦЕНТУМ» ХОР);

- «Реалізація концепції екологічної освіти через співпрацю із громадськими організаціями і установами (на прикладі Новотроїцької районної станції юних натуралістів).

За результатами Всеукраїнського конкурсу науково-методичних розробок з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти хіміко-біологічного профілю визнано переможцем та нагороджено дипломом Національного еколого-натуралістичного Центру МОН України (далі НЕНЦ) ІІІ ступеня Валікову Олександру Віталіївну - методиста, керівника гуртків Центру за розробку робочого зошиту для занять гуртка «Основи біології».

У обласному етапі Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» у 2015-16 навчальному році у номінаціях «Керівник біологічного гуртка», «Керівник екологічного гуртка» визнано переможцями керівників гуртків Центру Мудрак Т.О., Валікову О.В. (І місце), Пирожок Т.А. (ІІ місце).

На Всеукраїнському рівні у вищезазначеному конкурсі керівники гуртків Мудрак Т.О. та Валікова О.В. здобули ІІ місця.

За результатами обласного етапу Всеукраїнського конкурсу рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів системи освіти І місце посіли роботи педагогів Центру: навчальні програми гуртків «Дослідники заповідних стежок Херсонщини» (автори Мудрак Т.О., завідувач відділом, Палічева Г.В., Валікова О.В., методисти), «Фітотерапія» (Пирожок Т.А., керівник гуртків-методист), навчальний посібник «Робочий зошит для занять гуртка «Основи біології» (Валікова О.В., методист).

Організаційно-масовим відділом організовано проведення 19-ти заочних Всеукраїнських та обласних природоохоронних акцій та конкурсів.

Результативність участі вихованців Центру у вищезазначених конкурсах та акціях наступна:

- колектив вихованців КЗ «ЦЕНТУМ» ХОР нагороджено грамотою НЕНЦ за І місце Всеукраїнському конкурсі-огляді «Дивовижна теплиця»;

- у Всеукраїнському конкурсі школярів та учнівської молоді «Вчимося заповідувати» грамотою НЕНЦ за І місце нагороджено Чернюк Анжеліку, за ІІ місце - Фісіну Валерію, вихованців гуртка «Узагальнюючий курс біології» (керівник Мудрак Т.О.);

- у Всеукраїнській трудової акції «Дослідницький марафон» за ІІ місце грамотою НЕНЦ нагороджено Третьякова Олега, вихованця гуртка «Юний медик» (керівник Пирожок Т.А.).

12-14 травня 2016 на базі дитячого оздоровчого табору «Крилатий» в

с. Красне Скадовського району Національним еколого-натуралістичним Центром спільно з комунальним закладом «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради проведено фінальний етап ХV Всеукраїнського конкурсу колективів екологічної просвіти «Земля – наш спільний дім».

Учасники - 22 команди з різних областей України. Виступи колективів були присвячені охороні і збереженню земельних ресурсів України.

За результатами роботи журі визначено переможців: Гран-прі отримала команда Полтавської області, І місце – Харківської, ІІ місце – Рівненської, ІІІ місце – Дніпропетровської областей.

Колектив екологічної просвіти «ЕкоLIFE» Чорнобаївського навчально-виховного комплексу Херсонської області нагороджено грамотою НЕНЦ за участь у фіналі конкурсу.

З 25 грудня 2015 року по 25 січня 2016 року на базі КЗ «ЦЕНТУМ» ХОР працювала обласна виставка «Букет замість ялинки» за участю 17 районів області (представлено 264 роботи).

У період з грудня 2015 по лютий 2016 проходила обласна акція «Допоможемо зимуючим птахам». До обласного оргкомітету надійшло 125 робіт з 17 районів області.

Результати участі юннатів у виїзних масових Всеукраїнських природоохоронних конкурсах та акціях наступна:

Команда юних лісівників у складі учнів Малокопанівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Голопристанського району нагороджена грамотою Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації та Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства за активну участь у фінальному етапі Х Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів.

Грамотою НЕНЦ за ІІІ місце та високий рівень виконання і захисту науково-дослідницької роботи нагороджено Кохальського Володимира, учня 7 класу Малокопанівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Голопристанського району.

За перемогу у номінації «збереження та примноження традицій українського народу» дипломом НЕНЦ нагороджено Журавель Дарину, Захарченко Діану, Толкача Олександра, вихованців гуртка «Юні квітникарі» (керівник: Зуєва Г.А.) у Всеукраїнському конкурсі з квітникарства та ландшафтного дизайну «Квітуча Україна».

Грамотами НЕНЦ за участь у Всеукраїнському фестивалі патріотичних дій нагороджено Альонову Олену, Альонову Вікторію, Кістінь Анастасію, Головченко Меланію, Щульгу Дарину, вихованців гуртка «Природа і фантазія» (керівник Альонова І.М.).

Команду КЗ «ЦЕНТУМ» ХОР у складі вихованців гуртка «Юні любителі домашніх тварин» (керівник Жакоміна О.В.) визнано переможцем ІV Всеукраїнського експедиційно-польового збору команд юних зоологів в номінації «Юний акваріуміст» та нагороджено грамотою НЕНЦ та КЗ Київської обласної ради «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини за участь.

У Всеукраїнському конкурсі «Квіткові килими» здобуто ІІІ загальнокомандне місце (гурток «Юні квітникарі», керівник Хабловська В.В.).

У ХІІ Всеукраїнському конкурсі юних зоологів і тваринників дипломом НЕНЦ у секції «Тваринництво» як учасника нагороджено Геращенка Максима, учня 10 класу Херсонської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 46, вихованця Херсонського Центру дитячої та юнацької творчості.

У ХІ Всеукраїнському конкурсі дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» грамотами НЕНЦ у секції «Народознавство, краєзнавство» нагороджені учасники конкурсу - Золотаренко Софія, учениця 4 класу НВК «Гімназія – спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов» Генічеської районної ради; у секції «Тваринний світ», Орден Олексій, учень 5 класу, вихованець гуртка «Юні садівники» Каховської міськСЮН.

У Всеукраїнському конкурсі винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму (для вікової категорії від 12 до 15 років) дипломом НЕНЦ за ІІ місце у секції «Сільськогосподарське дослідництво та винахідництво» нагороджено Марушкіну Дарію, ученицю 9 класу Херсонської спеціалізованої школи I-III ступенів № 31 Херсонської міської ради, вихованку гуртка «Узагальнюючий курс біології» КЗ «ЦЕНТУМ» ХОР (керівник Мудрак Т.О.).

У Х Всеукраїнському зльоті учнівських виробничих бригад та трудових аграрних об′єднань старшокласників гурток «Юні лісівники-дендрологи» (керівник Гавриленко Т.П) посів ІІІ загальнокомандне місце за презентацію виставки «Тобі, Україно, наші знання та праця». Іменні дипломи ІІІ місця отримали: Старостіна Ярослава, Щербань Дарина, Ступіна Вікторія  – учні 9-10 класів Старосільської ЗОШ І-ІІІ ступенів Великоолександрівського району; ІІ місце за перемогу в конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт у секції «Рослинництво», у рамках зльоту, виборола Щербань Дарина, учениця 9 класу вищезазначеного навчального закладу.

         У фінальному етапі Всеукраїнського біологічного форуму учнівської та студентської молоді «Дотик природи» два ІІІ місця посіли юннати гуртка «Основи науково-дослідницької діяльності» (керівник Мудрак Т.О.) Щербина Аліна, учениця Херсонської гімназії №1 Херсонської міської ради та Литвиненко Віра, учениця Херсонського ліцею Херсонської обласної ради.

У Всеукраїнському фестивалі «Скарбниця народної духовності: Українська паляниця» вихованцями гуртка «Екологічний театр «Маків цвіт» (керівник Пирожок Т.А.) здобуто: ІІ місце в конкурсі постерів на тему «Українська паляниця», ІІІ місця в номінаціях «Обрядові хлібні вироби», «Регіональний обряд, пов′язаний з природою», «Діяльність музею хліба (куточку хліба) при навчальному закладі».

Проведені обласні очні масові заходи.

В обласному зльоті юних лісівників (20-21 квітня 2016 року) представлено 6 команд з Нововоронцовського, Білозерського, Великоолександрівського, Голопристанського, Цюрупинського районів та м. Херсона. І місце виборола команда Малокопанівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Голопристанського району.

З 14 по 17 червня 2016 року проведено обласну наукову експедицію «Дослідження біорізноманіття Біосферного заповідника Асканія-Нова ім. Ф. Е. Фальц-Фейна», в якій взяли участь 15 юннатів - представників Голопристанського, Білозерського, Новотроїцького районів, міст Каховки, Нової Каховки, Херсона.

10 листопада 2016 року на базі Херсонського державного аграрного університету пройшов обласний зліт учнівських виробничих бригад, трудових аграрних об′єднань. В ньому взяли участь 7 команд з Білозерського, Великоолександрівського, Голопристанського районів, міст Нової Каховки, Херсона, КЗ «ЦЕНТУМ» ХОР. Переможцем визнано команду з числа гуртківців «Юні лісівники-дендрологи», (керівник Гавриленко Т.П.) Старосільської ЗОШ І-ІІІ ст. Великоолександрівського району.

На базі Центру більш як для 450 дітей міста та області організовано екскурсії за темами «До таємниць природи», «Рослини навчально-дослідної земельної ділянки», «Кімнатні рослини теплиці».

У 2016 році на базі Центру продовжено роботу наукового товариства учнів (НТУ) «Юннат». Учні працювали в секціях: «Ботаніка та зоологія», «Генетика і селекція», «Екологія», «Охорона довкілля та раціональне природокористування», «Психологія», «Агрономія», «Лісознавство».

Загальна кількість учасників І етапу конкурсу-захисту – 7 учнів.

На ІІ етапі МАНз семи учасників призові місця посіли 5 – два І місця, три ІІ (вихованці гуртків «Узагальнюючий курс біології», керівник Мудрак Т.О.)

На ІІІ етапі МАНбрали участь два учасника, обидва посіли ІІІ місце: Дробот Георгій, секція генетика та селекція, Литвиненко Віра, секція лісознавство, вихованці гуртка «Узагальнюючий курс біології», (керівник Мудрак Т.О.).

В обласному етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології гуртківці Центру посіли одне І та ІІІ місця.

З метою реалізації основних напрямків позашкільної освіти з урахуванням сучасних вимог, КЗ «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» ХОР визначає завдання колективу на 2017 рік:

1. Формування національної самосвідомості вихованців засобами еколого-натуралістичного виховання. Підвищення професійної компетентності педагогів у сфері національно-патріотичного виховання.

2. Реалізація ІІІ етапу дослідно-експериментальної роботи за темою «Екологізація дослідницької діяльності учнівської молоді у взаємодії позашкільного навчального закладу із об′єктами природно-заповідного фонду».

3. Задоволення потреб вихованців у професійному самовизначенні та творчій самореалізації.

4. Формування у вихованців, учнів, слухачів свідомого й відповідального ставлення до власного здоров’я та здоров’я оточуючих, навичок безпечної поведінки.

5. Організація науково-дослідницької роботи, направлена на підвищення якості екологічної позашкільної освіти. Розвиток сільськогосподарського дослідження з використанням ресурсів навчально-дослідної земельної ділянки Центру.

6. Використання інформаційно-комунікаційних технологій у еколого-натуралістичній роботі в мережі позашкільних закладів області. Розширення взаємодії та співпраці із загальноосвітніми навчальними закладами в рамках реалізації профільного навчання.

7. Робота над створенням позитивного іміджу і пропаганди діяльності Центру.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Зміст роботи

Термін

виконання

Відповідальні

1

2

3

4

І. ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗАХОДИ, НАРАДИ

1.

Нарада при директорі

щовівторка

ВітренкоЕ.В.

2.

Участь у нарадах з керівниками обласних підвідомчих організацій, навчальних закладів

щомісячно

Вітренко Е.В.

3.

Провести засідання обласної координаційно-методичної ради з еколого-натуралістичної освіти та виховання

3.1.

Організація науково-дослідницької діяльності школярів в умовах позашкільного навчального закладу еколого-натуралістичного напрямку. Система пошуку, розвитку і підтримки обдарованої учнівської молоді (на прикладі роботи Генічеської районної станції юних натуралістів)

травень

Мудрак Т.О.

3.2.

Національно-патріотичне виховання та його місце в системі позашкільних навчальних закладів еколого-натуралістичного спрямування (на прикладі Білозерської районної станції юних натуралістів)

жовтень

Валікова О.В.

4.

Взяти участь у:

4.1.

районних семінарах вчителів біології

за планом рай(міськ) відділів освіти

відповідальні за райони

4.2.

обласній серпневій конференції педагогічних працівників

серпень

Вітренко Е.В. Коротка Т.О.

4.3.

семінарах Комунального вищого навчального закладу «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради

згідно з планом КВНЗ «ХАНО» Херсонської обласної ради

Мудрак Т.О.

Валікова О.В.

4.4.

Профільних веб семінарах з питань позашкільної еколого-натуралістичної освіти (м. Київ)

протягом року (згідно з планом НЕНЦ)

Мудрак Т.О.

Валікова О.В.

4.5.

Всеукраїнській науково-практичній конференції до Міжнародного Дня Лісу «Відтворимо ліси разом» (м. Київ)

березень

Гавриленко Т.П.

Васильєв В.М.

4.6.

ІІІ Всеукраїнському екологічному форумі (м. Київ)

квітень

Хандусь А.В.

4.7.

Виїзній методичній раді з теми: «Забезпечення доступності та

різноманітності програм позашкільної освіти в умовах позашкільного

освітнього середовища» (м. Кіровоград)

квітень

Вітренко Е.В.

4.8.

Всеукраїнському семінарі-практикумі для заступників директорів обласних еколого-натуралістичних центрів (станцій юних натуралістів) (м. Хмельницький)

травень

Коротка Т.О.

4.9.

Виїзній педагогічній раді з теми: «Проектування інноваційного змісту

позашкільної освіти в умовах реформування системи освіти в Україні» (м. Житомир)

травень

Вітренко Е.В.

4.10.

Всеукраїнському педагогічному практикумі «Світ творчості» для директорів обласних еколого-натуралістичних центрів (станцій юних натуралістів) (м. Полтава)

червень

Вітренко Е.В.

4.11.

Навчальному тренінгу для координаторів програми Globe в Україні (м. Рівне)

червень

Мудрак Т.О.

4.12.

Семінарі-нараді для директорів обласних еколого-натуралістичних центрів (станцій юних натуралістів) (Волинська область)

вересень

Вітренко Е.В.

4.13.

Педагогічних читаннях:

- з питань професійної орієнтації школярів та формування у них готовності до професійного самовизначення для

керівників учнівських виробничих бригад, трудових аграрних об’єднань загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів;

- читаннях Сухомлинського для керівників учнівських лісництв загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів.

вересень

 

Сташенко Є.О.

 

 

 

 

 

Гавриленко Т.П.

4.14.

Третьому Форумі українських патріотичних справ «Ми – українці»

(м. Київ)

жовтень

Альонова І.М.

4.15.

Цикл тренінгів по національно-патріотичному вихованню за програмою «З Україною в серці»

жовтень - травень

Коротка Т.О.

4.16.

Всеукраїнському освітянському аграрному форумі «Інноваційні технології в сільському господарстві» за участю бізнес-спільноти (м. Київ)

жовтень

Мудрак Т.О.

4.17.

Всеукраїнській серпневій конференції «Педагогічний пошук – 2017» для методистів, керівників творчих учнівських об′єднань біологічного, еколого-натуралістичного напряму, вчителів біології з теми: «Модернізація змісту біолого-екологічної освіти: в пошуках оптимальних моделей» (м. Київ)

серпень

Валікова О.В.

4.18.

Фахових заочних педагогічних конкурсах:

- Відкритому рейтингу якості   позашкільної освіти «Золота когорта

позашкільників»;

- Всеукраїнській щорічній заочній   виставці видавничої продукції з

еколого-натуралістичного напряму.   Заочних педагогічних читаннях «Позашкільна педагогіка»;

- Всеукраїнському конкурсі рукописів   навчальної літератури еколого-натуралістичного напряму для позашкільних навчальних закладів;

- Всеукраїнському конкурсі програм, навчально-методичних матеріалів та

віртуальних ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти

протягом року (згідно з планом НЕНЦ)

Мудрак Т.О.

 

 

Мудрак Т.О.

 

 

 

 

Валікова О.В.

 

 

 

Коротка Т.О.

 

 

ІІ. НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА РОБОТА

1.

Педагогічні ради:

 

 

1.1.

Особливості національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді в сучасних умовах

лютий

Коротка Т.О.

Мудрак Т.О.

Валікова О.В.

 

Творчі звіти керівників гуртків

Виконання рішень педагогічних рад за 2016 рік

1.2.

Ярмарок педагогічних ідей «Екологізація змісту, форм і методів гурткової роботи»

травень

 

Коротка Т.О.

Мудрак Т.О.

Валікова О.В.

 

Моніторинг якості навчальних досягнень вихованців за підсумками проведення підсумкових занять гуртків

Організація роботи педагогічного колективу у літній період

Затвердження видачі свідоцтв про позашкільну освіту випускникам Центру, що склали кваліфікаційні іспити

1.3.

Аналіз роботи гуртків у
2016/17 навчальному році та завдання на новий навчальний рік відповідно до Типових навчальних планів для організації навчально-виховного процесу в позашкільних навчальних закладах системи Міністерства освіти і науки України (наказ від 22 липня 2008 року № 676)

вересень

 

Коротка Т.О.

Мудрак Т.О.

Валікова О.В.

Науково-дослідницька робота у гуртках Центру у 2016/17навчальному році. Затвердження тематики дослідів на 2017/18 навчальний рік

Про стан та завдання педагогічного колективу з охорони здоров’я дітей та техніки безпеки у навчально-виховному процесі Центру

1.5.

Про хід виконання ІІІ етапу дослідницько-експериментальної роботи Всеукраїнського рівня за темою: «Екологізація дослідницької діяльності учнівської молоді у взаємодії позашкільного навчального закладу із об’єктами природно-заповідного фонду»

грудень

 

Коротка Т.О.

Мудрак Т.О.

Валікова О.В.

 

Аналіз виконання плану за 2017 рік

Затвердження річного плану на 2018 рік

2.

Семінари для директорів рай(міськ)СЮН, комплексних позашкільних навчальних закладів, методистів, вчителів біології, керівників гуртків еколого-натуралістичного спрямування:

2.1.

заняття-тренінги для слухачів курсів підвищення кваліфікації комунального вищого навчального закладу «Херсонська академія неперервної освіти педагогічних кадрів» Херсонської обласної ради

За планом КВНЗ «ХАНО» ХОР

Коротка Т.О.

Мудрак Т.О.

2.2.

Екологізація змісту, форм і методів дослідницької діяльності вихованців позашкільних закладів еколого-натуралістичного спрямування.

березень

Мудрак Т.О.

2.3.

Онлайн-семінар: Вдосконалення методичної роботи позашкільного закладу еколого-натуралістичного спрямування для підвищення ефективності навчально-виховного процесу. 

 

жовтень

Валікова О.В.

3.

Науково-освітні проекти

3.1.

Реалізація практично-орієнтовного проекту «Організація допрофільної підготовки учнів з агробіологічного напрямку»

За окремим планом

Мудрак Т.О.

 

3.2.

Участь у міжнародній програмі GLOBE («Глобальне вивчення та спостереження з метою поліпшення довкілля»

За окремим планом

Валікова О.В.

4

Дослідницько-експериментальна робота

 

Реалізація ІІІ етапу дослідно-експериментальної роботи Всеукраїнського рівня за темою: «Екологізація дослідницької діяльності учнівської молоді у взаємодії позашкільного навчального закладу із об’єктами природно-заповідного фонду»

За окремим планом

Вітренко Е.В. Мудрак Т.О.

Валікова О.В.

 

5. Видати наступні методичні рекомендації:

5.1.

Діагностичні методики визначення сформованості екологічної свідомості учнів

березень

Мудрак Т.О.

5.2.

Впровадження форм і методів фронтальної, групової та індивідуальної пошуково-дослідницької роботи на заповідних територіях

квітень

Валікова О.В.

5.3.

Навчально-методичний посібник: «Екологізація дослідницької діяльності учнівської молоді у взаємодії позашкільного навчального закладу із об’єктами природно-заповідного фонду» (частина 1)

вересень

Мудрак Т.О.

Валікова О.В.

6.

Організація громадського контролю над якістю навчально-виховного процесу в Центрі шляхом проведення:

6.1.

відкритих занять

згідно з графіком

Коротка Т.О.

6.2.

підсумкових тестувань по завершенню курсу гуртка

травень

Коротка Т.О.

ІІІ. НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКА РОБОТА

1.

Організувати науково-дослідницьку роботу з юннатами згідно з вимогами Закону України "Про позашкільну освіту"

Протягом року

Мудрак Т.О.

 

2.

Організувати експедиції:

 

експедиція «Облік флори і фауни Микільського заказника змій»

квітень

Мудрак Т.О.

експедиція до науково-природоохоронного відділення «Буркути» Національного природного парку «Олешківські піски»

травень

Валікова О.В.

обласний екологічний експедиційний практикум «Дослідження біорізноманіття біосферного заповідника «Асканія-Нова» ім. Ф.Е. Фальц-Фейна»

червень

Мудрак Т.О.

«Міжнародні дні спостереження за птахами на базі Національного біосферного заповідника Асканія-Нова ім. Е.Ф. Фальц-Фейна НАН України»

жовтень

Альонова І.М.

3.

Виїзди в райони:

3.1.

Надання методичної допомоги та перевірка роботи гуртків Центру на базі ЗОШ Великоолександрівського, Білозерського, Чаплинського, Цюрупинського районів

березень

квітень

Коротка Т.О.

Мудрак  Т.О.

 

3.2.

Підготовка до обласної координаційно-методичної ради з еколого-натуралістичної освіти та виховання (Генічеська райСЮН)

травень

Мудрак Т.О.

3.3.

Підготовка до обласної координаційно-методичної ради з еколого-натуралістичної освіти та виховання (Білозерська райСЮН)

жовтень

Валікова О.В.

4.

Продовжити роботу наукового товариства учнів (НТУ "Юннат") Центру:

4.1.

Провести І етап конкурсу-захисту МАН

грудень

Мудрак Т.О.

 

4.2.

проводити засідання слухачів НТУ "Юннат"

двічі на рік

Мудрак Т.О.

 

5.

З метою пошуку та залучення обдарованої молоді до науково-дослідницької роботи:

5.1.

спланувати дослідницьку роботу у відділах НДЗД Центру

вересень

Мудрак Т.О.

 

5.2.

організувати консультаційний майданчик для учнів, які займаються науково-дослідною роботою

протягом року

Валікова О.В.

5.3

Взяти участь у:

ІІ та ІІІ етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт обдарованої молоді

лютий

Мудрак Т.О.

 

Всеукраїнських учнівських олімпіадах з біології та екології

протягом року

Мудрак Т.О.

ІV. ОРГАНІЗАЦІЙНО-МАСОВІ ЗАХОДИ

1.

Організувати участь у:

 

 

1.1.

Всеукраїнських очних заходах:

Всеукраїнський конкурс юних зоологів і тваринників (м. Київ)

лютий-березень

Валікова О.В.

ІІ етап Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» (м. Київ)

березень

Мудрак Т.О.

Всеукраїнському конкурсі «Земля - наш спільний дім» (екологічних колективів, агітбригад) (Полтавська обл.)

квітень-травень

Альонова І.М.

Форум юних екологів України(«Молода Гвардія», Одеська обл.)

квітень-травень

Альонова І.М.

Всеукраїнський конкурс винахідницьких і

раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму: учнівська молодь 12-15 років (м. Київ)

травень

Хандусь А.В.

Всеукраїнський конкурс дослідницько-

експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» (м. Київ)

травень

Хандусь А.В.

Всеукраїнському конкурсі «В об'єктиві натураліста» (Чернівецька обл.)

травень

Альонова І.М.

Всеукраїнському конкурсі квітництва та ландшафтному дизайні «Квітуча Україна»  (м. Київ)

травень

Хабловська В.В.

Всеукраїнських експедиційно-польових зборах команд юних екологів і натуралістів:

- юних ботаніків (Кіровоградська обл.);

 

- юних зоологів (Закарпатська обл.).

червень

 

 

 

Сташенко Є.О.

 

Жакоміна О.В.

Заходи з талановитою та обдарованою учнівською молоддю на базі Всеукраїнського профільного табору

«Юннат»:

- збори лідерів Дитячого екологічного парламенту;

- зліт юних дослідників-природознавців

червень-серпень

Альонова І.М.

Всеукраїнському конкурсі з флористики та фітодизайну (м. Київ)

вересень

Альонова І.М.

Всеукраїнський зліт учнівських виробничих бригад, трудових аграрних об’єднань загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів (Сумська обл.)

вересень

Гавриленко Т.П.

Всеукраїнський зліт учнівських лісництв

загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів (Житомирська обл.)

вересень

Гавриленко Т.П.

Всеукраїнський форум учнівських трудових об’єднань («Молода Гвардія», Одеська обл.)

вересень - жовтень

Альонова І.М.

Всеукраїнська виставка творчості юних натуралістів України (м. Київ)

вересень

Альонова І.М.

Всеукраїнський фестиваль «Україна-сад» (м. Київ)

жовтень

Альонова І.М.

Всеукраїнському фестивалі «Українська паляниця» (м. Київ)

жовтень

Пирожок Т.А.

 

Всеукраїнський біологічний форум учнівської та студентської молоді «Дотик природи» (м. Київ)

жовтень-листопад

Мудрак Т.О.

1.2.

Всеукраїнських заочних конкурсах:

1.2.1.

Міжнародний конкурс «Календар GLOBE»

січень

Мудрак Т.О.

Всеукраїнська фенологічна кампанія «Вишнева Україна - 2017»

березень-травень

Валікова О.В.

Всеукраїнський конкурс навчально-дослідних земельних ділянок

грудень

Коротка Т.О.

Конкурс - огляд внутрішнього озеленення приміщень навчальних закладів «Галерея кімнатних рослин»

протягом року

Альонова І.М.

Всеукраїнська акція «День натураліста»

вересень

Альонова І.М.

Всеукраїнський конкурс «Зоологічна галерея»

січень-квітень

Альонова І.М.

Всеукраїнські конкурси:

- «Новорічна композиція»;

- «Український сувенір»

грудень-січень

Альонова І.М.

Природоохоронні акції : «День Землі», «День Довкілля», «До чистих джерел», «Ліси для нащадків»,

«Птах року», «Годівничка», «День зустрічі птахів»

протягом року

Валікова О.В.

Трудові акції: «Плекаємо сад», «Дослідницький марафон», «Парад квітів біля школи», «Кролик», «Юннатівський зеленбуд»

протягом року

Мудрак Т.О.

Всеукраїнський еколого-натуралістичний похід «Біощит»

протягом року

Мудрак Т.О.

 

Екологічний конкурс «Вчимося заповідувати»

протягом року

Мудрак Т.О.

 

Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україно!»

протягом року

Альонова І.М.

2.

Провести заочні обласні заходи:

акцію «Допоможемо зимуючим птахам»

грудень-березень

Валікова О.В.

акцію «Букет замість ялинки»

грудень

Альонова І.М.

3.

Провести очні обласні заходи:

обласний конкурс «Земля-наш спільний дім» (екологічних театрів та агітбригад)

березень

травень

Валікова О.В.

обласний зліт лісівників

квітень

Валікова О.В.

обласний зліт аграрних об'єднань

листопад

Мудрак Т.О.

4.

Організувати масові еколого-натуралістичні заходи серед гуртківців Центру:

4.1.

екологічні майданчики змістовного дозвілля дітей під час шкільних канікул

січень, березень, червень, жовтень

 

Альонова І.М.

4.2.

екологічні свята, виставки, конференції:

 

 

 

Дитяча підсумкова конференція «Допоможемо зимуючим птахам»

лютий

Валікова О.В.

Операція «Первоцвіт»

березень

Хандусь А.В.

День зустрічі птахів

квітень

Альонова І.М.

Майстер-клас з питань належного поводження з відходами «Старим речам – нове життя»

квітень

Хандусь А.В.

Заняття в музеї хліба циклу «Українська народна їжа»

квітень

червень

жовтень

Коротка Т.О.

«Квіти, травень, Перемога!» (виставка квіткових композицій до 71 річниці Перемоги у обласному госпіталі інвалідів та ветеранів війни)

травень

Альонова І.М.

 

Виховна година в музеї хліба «Бережіть хліб – він святий»

травень

Пирожок Т.А.

Виставка квітів до Дня Незалежності України «Квітни, земле моя!»

серпень

Альонова І.М.

«День юного натураліста»

вересень

Альонова І.М.

Виховний захід спільно з ВЧ польова пошта В 40-67 до Дня захисника України

жовтень

Альонова І.М.

Екскурсії на хлібозаводи ВАТ Херсонський хлібокомбінат

листопад

Пирожок Т.А.

Конкурс на кращий малюнок про хліб

листопад

Альонова І.М.

«Будь обачним, будь щасливим» – інформаційно-пропагандистський захід до Міжнародного Дня боротьби зі СНІДом

грудень

Пирожок Т.А.

Новорічний ранок для гуртківців Центру

грудень

Альонова І.М.

5.

Організація роботи дитячого самоврядування Центру - Ради юннатів

Протягом року за окремим планом

Альонова І.М.

 

6.

Оновлення інформації на сайті Центру з метою висвітлення організації і змісту еколого-натуралістичної роботи в області

протягом року

Мудрак Т.О.

 

V. ПИТАННЯ КАДРОВОЇ РОБОТИ

1.

Продовжити роботу у школі педагогічної майстерності для педагогів Центру, керівників гуртків еколого-натуралістичного профілю позашкільних закладів Херсонщини

останній вівторок місяця

за окремим планом

Мудрак Т.О.

2.

Практикум молодого педагога

за окремим планом

Мудрак Т.О.

3.

Взяти участь у курсовій перепідготовці для керівників гуртків еколого-натуралістичного спрямування

згідно з планом Комунального вищого навчального закладу «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради

Коротка Т.О.

4.

Провести атестацію педагогічних працівників закладу у 2016-2017навчальному році

квітень

Коротка Т.О.

5.

Підготовка нагородних матеріалів за підсумками навчального року

січень

Коротка Т.О.

VI. КОНТРОЛЬ ТА КЕРІВНИЦТВО

1.

Перевірити та проаналізувати хід виконання:

1.1.

Національної стратегії розвитку освіти в Україні на 2012-2021 роки (Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, К. 2011)

протягом року

Вітренко Е.В.

Коротка Т.О.

 

 

Указів Президента України від 12.06.2015 р. №334/2015 «Про заходи щодо поліпшення національно-патріотичного виховання дітей та молоді», від 13.10.2015 № 580/2015 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки»,

наказу Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 р. № 641 «Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді, Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах».

протягом року

Вітренко Е.В.

Коротка Т.О.

 

1.2.

наказу Міністерства освіти і науки України від 10.12.2008 року № 1123 «Про внесення змін до Положення про порядок організації індивідуальної та групової роботи в позашкільних навчальних закладах»

 

протягом року

Вітренко Е.В.

Коротка Т.О.

 

1.3.

наказу Міністерства освіти і науки України від 22 липня 2008 року № 676 "Про затвердження Типових навчальних планів для організації навчально-виховного процесу в позашкільних навчальних закладах системи Міністерства освіти і науки України

протягом року

Коротка Т.О.

 

1.4.

наказу Міністерства освіти і науки України від 06 жовтня 2010 року №930 «Про затвердження Типового положення про атестацію педагогічних працівників»

протягом року

Коротка Т.О.

 

2.

Проаналізувати роботу гуртків (на наказ)

ІІ семестр 2016/17 навчального року

І семестр 2017/18 навчального року

Коротка Т.О.

3.

Аналіз стану навчально-виховної роботи Центру за 2016/17 навчальний рік (наказ)

серпень

Коротка Т.О.

4.

Перевірка якості та ефективності роботи методичного та організаційно-масового відділів Центру (накази)

травень

Вітренко Е.В.

Мудрак Т.О.

Альонова І.М.

5.

Підготувати звіт роботи за 2017 рік

грудень

Коротка Т.О.

Зав. відділами

Методисти

6.

Скласти та затвердити план роботи на 2018 рік

грудень

Коротка Т.О.

VII. ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНА ТА ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

1.

Підготувати річні звіти з охорони праці, форми ПЗ-1, по тендеру

січень

Коротка Т.О.

 

Шлома О.І.

2.

Укласти угоди на використання електроенергії, тепла, водопостачання, вивіз сміття

січень

Шлома О.І.

3.

Провести заходи з пожежної безпеки: перевірка контуру та заміри опору заземлення, ізоляції

червень

Шлома О.І.

4.

Закупити насіння квітково-овочевих культур

лютий

Шлома О.І.

5.

Підготувати сільськогосподарський інвентар до роботи

березень

Шлома О.І.

6.

Провести інвентаризацію матеріальних цінностей

згідно з планом Департаменту освіти і науки

Шлома О.І.

7.

Провести заходи по завершенню опалювального сезону

квітень

Шлома О.І.

8.

Надати до управління освіти і науки, обласної державної адміністрації натуральні показники за спожиті енергоносії

щомісячно

Шлома О.І.

9.

Підготувати акти готовності Центру до нового навчального року

серпень

Коротка Т.О.

Шлома О.І.

10.

Скласти проект кошторису на 2017 рік

вересень

Шлома О.І.

11.

Підготувати топкову до опалювального сезону

вересень

Шлома О.І.

12.

Забезпечити:

 

Шлома О.І.

12.1.

санітарно-гігієнічний стан приміщень

протягом року

Шлома О.І.

12.2.

використання припису пожежного нагляду, служби охорони праці

протягом року

Шлома О.І.

12.3.

контроль за споживанням енергоносіїв відповідно до лімітів

щомісячно

Шлома О.І.

         

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Директор комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної

творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради

 

_______________ Е.В. Вітренко

 

 

Графік проведення відкритих занять

у 2017 році

 

 

 

Січень

Вітренко Е.В.

Лютий

Мудрак Т.О.

Березень

Кубальська О.Ю.

Квітень

Хабловська В.В.

Травень

Чорнобаєва О.Л.

Жовтень

Альонова І.М.

Листопад

Пирожок Т.А.

Грудень

Хандусь А.В.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

               


 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Директор комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної

творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради

 

____________ Е.В. Вітренко

 

 

Тематика засідань «Школи педагогічної майстерності»

на 2017 рік

 

 

                          

 

 

Відповідальний

Термін

виконання

Зміст роботи

1

Альонова І.М.

січень

Методика організації масових заходів природоохоронного спрямування

2

Мудрак Т.О.

лютий

Підготовка вихованців гуртків до участі в інтелектуальних конкурсах, акціях еколого-натуралістичного спрямування

3

Валікова О.В.

березень

Особливості екологічного виховання під час занять гуртків з дітьми молодшого шкільного віку

4

Альонова І.М. 

квітень

Методика організації практичної діяльності учнів на заняттях гуртка

5

Коротка Т.О.

травень

Поради для педагога-новатора

6

Вітренко Е.В.

вересень

Шляхи залучення учнів до занять у гуртках Центру

7

Хандусь А.В.

жовтень

Використання ресурсів живого куточку Центру при організації гурткової роботи

8

Альонова І.М.

листопад

Патріотичне виховання учнівської молоді  на заняттях гуртків еколого-натуралістичного спрямування

9

Пирожок Т.А.

грудень

Здоров′язберігаючі технології на заняттях гуртків