Новини
19.04.2022
підсумки
Підведені підсумки обласної акції "Допоможемо зимуючим птахам 2022" З підсумковим наказом можна ознайомитися за посиланням:   https://junnat.kherson.ua/opomozhemo-zimuyuchim-ptaham-2022.htm
15.03.2022
Проведення наради он-лайн
Нарада КЗ «ЦЕНТУМ» ХОР 15 березня 2022 року відбулася нарада співробітників комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ...
Про Центр > Новини > Фінальний етап "Земля - наш спільний дім"
Всі новини
25.05.2017 12:06

Фінальний етап "Земля - наш спільний дім"


Як генічани Полтавою гуляли…

Днями у Полтаві завершив свою роботу Всеукраїнський конкурс екологічної просвіти «Земля – наш спільний дім». У ньому взяли участь команди юних любителів природи з 22 областей, серед яких представники Херсонщини, переможці обласного етапу – колектив екологічної просвіти «Еко-тур» НВК «Гімназія – спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов» Генічеської районної ради (керівник команди – Пирогов І.А.).
Екологічна просвіта – це одна з нетрадиційних форм виховання молоді, що забезпечує дієве поширення відповідних знань серед усіх верств населення. Юні природолюби приділяють велику увагу охороні та впорядкуванню природи, розробляють заходи з відновлення історично сформованих природних ландшафтів, інформаційно-просвітницькій діяльності серед населення.
Сам конкурс відбувався у творчій атмосфері чесної конкуренції. Дитячі роботи оцінювало компетентне журі, на розсуд якого діти представляли тематичні виступи-презентації: «Візитна картка команди» та «Ландшафти як середовище життя та об'єкти охорони». Всі колективи демонстрували високий рівень підготовки, оригінальні та сучасні декорації з використанням лазерного шоу, занурювало присутніх у справжню феєрію мандр по ландшафтам України.
Діти отримали масу вражень та позитивних емоцій, брати участь у Всеукраїнському конкурсі – це великий стимул для генічан, які вперше на такому конкурсі.
З Полтавщини «Еко-тур» повернувся з дипломом переможця в номінації «Найкраще висвітлення різнопланових аспектів екології». Кожен учасник агітбригади отримав сертифікат, який дає можливість відпочинку у Всеукраїнському оздоровчому таборі «Молода гвардія».
Крім концертних виступів для усіх учасників була організована     екскурсіонна програма по Полтаві. «Де згода в сімействі, де мир і тишина, щасливі там люди, блаженна сторона», - ці слова духовного лідера Полтави          І. П. Котляревського викарбувані на Ротонді Дружби, символі і окрасі цього міста. І дійсно, афоризм став вираженням стилю життя сонячних, ввічливих і надзвичайно добрих людей, - полтавчан. Тут відпочиваєш душею, життя блукає десь там, на манівцях заплутаних доріг… Здається, що і час заснув на території Свято-Успенського кафедрального собору. Юним екологам і їх керівникам вдалося побачити найвизначніші пам’ятки Полтави, доторкнутися до живої історії. Особливо захопили відвідини музею Полтавської битви, де кожен квадратний метр зберігає події минулого, про які із запалом розповідав екскурсовод. На білій альтанці можна розмістити на долоні все місто, звідти відкриваються розкішні краєвиди, які створюють романтичну атмосферу, особливо ввечері, коли сонце починає сідати за пагорби Хресто-Воздвиженського жіночого монастиря.
Безперечно, Полтава – столиця української культури, самобутнього гумору, адже саме звідси родом видатні лірики і гумористи, поети і прозаїки… Саме звідси родом галушки, страва національної кухні. Тому з нагоди майже повсякденного хазяйнування галушок у тарілках полтавчан і меню будь-якого закладу для харчування встановили пам’ятник галушці, біля якої у генічеських гостей була найяскравіша фотосесія.
Полтава подарувала усім безліч незабутніх вражень, які назавжди залишаться в серці кожного. Драматичний театр імені Гоголя-колиска театрального мистецтва, пам’ятник Марусі Чурай - легендарній українській піснярці, музей-садиба І.П. Котляревського, музей Полтавської битви і Самсонівська церква, розписана ще Васнєцовим… Це не повний перелік дивовижних об’єктів, якими захоплювалися і роздивлялися усі під час подорожі.     
Полтава - це пісня, це-душа.